Steeds meer aanbestedende diensten zetten minicompetities in TenderNed in om opdrachten voor de inhuur van personeel te verstrekken binnen een raamovereenkomst. Dat roept vragen op, vooral over eHerkenning. In dit artikel leest u wat een minicompetitie is, waarom deze werkwijze nu ook vaker voor inhuur wordt gebruikt en wat dit voor u betekent, als leverancier of als contractmanager.
Wat is een minicompetitie?
Sinds 5 november 2025 kunt u nadere opdrachten binnen een raamovereenkomst, ook wel minicompetities genoemd, rechtstreeks via TenderNed uitvoeren. Na de gunning van een raamovereenkomst kan de aanbestedende dienst per perceel direct een minicompetitie starten. Sinds 11 maart 2026 is dit verder uitgebreid: op de pagina Mijn aanbestedingen is een apart tabblad Minicompetities beschikbaar, naast de tabbladen Actueel, Afgerond en Inkoopcombinaties.
Lees meer: nieuwsbericht over minicompetities in TenderNed
Waarom wordt dit nu ook voor inhuur gebruikt?
Minicompetities zijn oorspronkelijk niet specifiek ontworpen voor de inhuur van personeel. Toch kiezen steeds meer aanbestedende diensten ervoor om ook hun inhuuropdrachten via TenderNed te laten verlopen, als onderdeel van een bredere overstap naar TenderNed als platform voor het uitvoeren van raamovereenkomsten.
Deze ontwikkeling hangt samen met de Wet DBA en de Wet toelating terbeschikkingstelling van arbeidskrachten (WTTA), die per januari 2027 ingaat. Beide wetten stellen aanvullende eisen aan hoe opdrachtgevers en opdrachtnemers inhuur en uitleen van personeel organiseren en verantwoorden.
Wat betekent dit voor u als leverancier?
Werkt u via een minicompetitie mee aan een inhuuropdracht in TenderNed? Dan heeft elke gebruiker binnen uw organisatie die inschrijft of een aanvraag beheert, een eigen eHerkenningsmiddel nodig. Dit is een eis die aan TenderNed is opgelegd door de opdrachtgever en die geldt voor alle gebruikers. Dit is niet een keuze per aanbesteding. Voor TenderNed heeft u minimaal eHerkenning niveau 2+ nodig; voor sommige processen is niveau 3 vereist.
Lees meer: wat is eHerkenning?
Een paar praktische aandachtspunten uit de praktijk:
- Het aanvragen van een eHerkenningsmiddel duurt gemiddeld enkele werkdagen. Houd hier rekening mee, zeker als een minicompetitie op korte termijn wordt opengesteld.
- Alleen de lokaal beheerder van uw organisatie ontvangt standaard meldingen over nieuwe minicompetities. Zorg dat deze meldingen ook bij de collega's terechtkomen die de aanvraag inhoudelijk behandelen, bijvoorbeeld door hen tijdig uit te nodigen als gebruiker.
eHerkenning is een publiek-private ketenpartner van onder andere TenderNed. Heeft u nog geen eHerkenningsmiddel, of wilt u weten welk niveau u nodig heeft? Op eherkenning.nl vindt u een overzicht van erkende leveranciers en actuele tarieven.
Wat betekent dit voor u als contractmanager?
Als contractmanager krijgt u vaak als eerste te maken met een minicompetitie die binnen een raamovereenkomst in TenderNed wordt uitgevoerd. Leveranciers die dit nog niet gewend zijn, hebben tijd nodig om een eHerkenningsmiddel aan te vragen en hun account in te richten. Informeer uw leveranciers daarom vroegtijdig, het liefst al bij het aangaan of verlengen van de raamovereenkomst.
Koppel daarnaast een vast contactpersoon aan elke raamovereenkomst, zodat vragen van leveranciers over de minicompetitie snel bij de juiste collega terechtkomen.
Lees meer: raamovereenkomst aankondigen en uitvoeren op TenderNed
Vooruitblik: van minicompetitie voor inhuur naar TenderStaff
Minicompetities faciliteren op dit moment nog niet alle functionaliteiten die nodig zijn voor een volledig ingericht inhuurproces. Daarom werken het IUC EZK/LVVN en TenderNed samen aan TenderStaff: een generiek geautomatiseerd workflowsysteem voor algehele externe inhuur. TenderStaff wordt in eerste instantie ingezet voor EZK/LVVN en de onderliggende onderdelen, en is mogelijk later breder inzetbaar.
Deze overgang, van minicompetitie naar een volledig ingericht inhuurproces, vraagt aanpassingen in de manier van werken en mogelijk ook in de systemen van alle betrokken onderdelen en leveranciers. TenderNed houdt u op de hoogte zodra hier meer over bekend is.
Vragen?
Heeft u vragen over minicompetities, eHerkenning of TenderStaff? Bekijk de onderstaande links. Vindt u niet de informatie die u zoekt? Neem contact op met de servicedesk van TenderNed.