Er is behoefte aan ‘eigen’ trainingscapaciteit om medewerkers van DV&O in de juiste omgeving (qua veiligheidseisen) haar opleidingen en onderhoudstrainingen te laten plaats vinden. De wens is om een tijdelijke schietbaan inclusief ondersteunende ruimten (zoals kantoor, sanitair en entree) te realiseren. De schietbaan heeft als functie het opleiden van mensen in schietvaardigheden en het onderhouden van deze vaardigheden inclusief de benodigde certificeringen.
Er is voor de locatie Detentie Centrum Zeist een masterplan in ontwikkeling waarbij de voorziene locatie van de schietbaan anders wordt ingevuld. Het is dus de bedoeling dat de schietbaan na (ongeveer) 5 jaar verplaatst gaat worden.
Tevens moet de schietbaan aan te passen zijn aan nieuwe ontwikkelingen binnen de opleiding van DV&O.
Bij de schietbaan dienen ook een aantal ondersteunende ruimtes te komen, zoals ontvangst, toiletten, opslag, kantoor en werkplaat wapentechnicus.