Stichting Lucas Onderwijs is voornemens een overeenkomst te sluiten met betrekking tot de tijdelijke huisvesting (THV) voor het Stanislascollege Pijnacker (SCP) en voor de International School Delft (ISD).
Sinds 2008 heeft het SCP een nieuw schoolgebouw. Er zitten op dit moment circa 1.327 leerlingen op school. Doordat de school erg groeit is er met de komst van nieuwe leerlingen in het schooljaar 2022-2023 niet meer voor alle klassen voldoende ruimte. Om dit voor de langere termijn op te vangen staat er een uitbreiding van het hoofdgebouw op de planning. Maar voordat deze uitbreiding gerealiseerd wordt, is er besloten om in de tussentijd tijdelijke huisvesting op het terrein te plaatsen, voor 192 leerlingen.
De ISD Secondary is in augustus 2019 gestart met 14 leerlingen. In het schooljaar 2022-2023 worden er 210 leerlingen verwacht. Om deze groei op te vangen is er besloten om noodlokalen op het schoolplein te plaatsen.